bramy przesuwne

Brama wjazdowa bez wątpienia jest jednym z najczęściej eksploatowanych elementów ogrodzenia. Dlatego tak ważne jest dopasowanie jej do własnych potrzeb, a jednocześnie zadbanie o jej wysoką funkcjonalność. Trzeba pamiętać również o tym, że bramy przesuwne mają niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o wygląd całej posesji.

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Ostatnimi czasy coraz większa liczba osób stawia na bramy przesuwne utrzymane w nowoczesnej, oszczędnej stylistyce. Minimalistyczna i elegancka nowoczesna brama doskonale będzie wyglądać w zestawieniu z oszczędnymi w formie budynkami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku domów utrzymanych w stylu klasycznym o wiele lepiej sprawdzą się bramy z kutego żelaza, zdobione finezyjnymi kształtami.

Bramy wjazdowe wykonane są zazwyczaj z aluminium i stali. Materiały te charakteryzują się dużą wytrzymałością, a do tego są łatwe w obróbce i uniwersalne. Wystarczy zabezpieczyć metal we właściwy sposób, by przez długi czas wciąż prezentował się nienagannie.

Bramy przesuwne czy uchylne?

Właściciele dużych działek z długim podjazdem mogą zdecydować się na dwuskrzydłową bramę nowoczesną, która nie zajmuje tyle miejsca wzdłuż ogrodzenia, co bramy przesuwne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że do jej swobodnego otwarcia wymagana jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni.

Dlatego też coraz większa liczba inwestorów decyduje się na nowoczesne bramy przesuwne, które można otwierać przy pomocy napędu automatycznego. Bez wątpienia mają one wiele zalet – warto wspomnieć choćby to, że nie zabierają w głębi posesji cennego miejsca.

Należy jednak pamiętać o tym, że do montażu bramy przesuwnej trzeba dysponować wolnym odcinkiem ogrodzenia – w przypadku 3 metrowej bramy przesuwnej będzie to aż 4 metry wolnej przestrzeni.

Dlaczego warto zdecydować się na bramy przesuwne?

Ostatnimi czasy bramy przesuwne cieszą się ogromną popularnością, a to ze względu na to, że dzięki nim wyjazd i wjazd na posesję staje się o wiele łatwiejszy. Nie trzeba opuszczać samochodu, aby otworzyć bramę – co więcej, niektóre bramy można otwierać przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Automatyczny napęd sprawia, że korzystanie z bramy jest o wiele bezpieczniejsze. Zamontowane w niej czujniki nie dopuszczają do zamknięcia skrzydła, jeśli na drodze bramy stanie jakaś przeszkoda.

Podsumowując, decyzja o wyborze konkretnego modelu bramy wcale nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Bramy wjazdowe powinny łączyć w sobie wysoką estetykę, funkcjonalność oraz wytrzymałość.