Masaże to coraz częstsza oferta różnego rodzaju ośrodków SPA i prywatnych gabinetów, które mają na celu nie tylko wpłynąć na zdrowie fizyczne, ale również poprawić samopoczucie. Jedną z propozycji jest także profesjonalny masaż tajski. Jakie korzyści wyniesiemy z takiego seansu?

Co warto wiedzieć o masażu z Dalekiego Wschodu?

Masaże z Tajlandii znane są na całym świecie. Ich tradycja jest zakorzeniona od bardzo dawna, dlatego tajskie techniki masażu są wyjątkowe i niosą szereg pozytywnych skutków. Są przede wszystkim nierozerwalnie związane z filozofią Dalekiego Wschodu, a sam profesjonalny masaż tajski został opracowany przez buddyjskich mnichów przed 2500 lat temu. Ma on za zadanie przynosić nie tylko fizyczne ukojenie, ale również prowadzić do odmłodzenia duszy, co odczuwa się poprzez przypływ wyjątkowej energii.

Korzyści zdrowotne masażu z Tajlandii

Wykorzystuje on takie techniki jak głaskanie, rozciąganie, uciskanie, masowanie i akupresurę. Według filozofii buddyjskiej w całym ciele znajduje się ogromna ilość kanalików przez które przepływa energia. Jeśli zostaną one zablokowane, to również jej przepływ jest utrudniony, a to skutkuje różnego rodzaju dolegliwościami. Dlatego celem profesjonalnego masażu tajskiego jest odblokowanie ich i tym samym usprawnienie przepływu energii przez całe ciało. Masażysta dokonuje tego między innymi przez uciskanie odpowiednich punktów na całym ciele oraz właściwe rozciąganie. W wyniku tego pozbywamy się nie tylko sztywności karku i barków, ale również bólów mięśni, stawów czy głowy. Jest on więc polecany przede wszystkim osobom, które cierpią na bóle mięśni, stawów czy głowy wywołane stresem, siedzącym trybem życia i innymi czynnikami. Po zabiegu następuje głębokie rozluźnienie, ale bóle i sztywność mijają.

Profesjonalny masaż tajski polecany jest także osobom z problemami związanymi z krążeniem krwi. Rozciąganie i uciskanie pobudza pracę krwi i limfy. Krążą one sprawniej i wydajniej pobudzając do wzrostu nowe komórki. Dzięki temu także sama skóra staje się lepiej ukrwiona, jędrniejsza i elastyczna. Ma to także wpływ na jej wygląd, w tym redukcję cellulitu. Polecany jest więc w celach wysmuklających te partie ciała, gdzie pojawia się problematyczna „pomarańczowa skórka”.

Jednym z kluczowych pozytywnych skutków profesjonalnego masażu tajskiego są również jego aspekty duchowe. Po seansie z wykorzystaniem różnych technik głaskania i masowania oraz naturalnych olejków niesamowicie poprawia się samopoczucie i następuje przypływ pozytywnej energii.