Zanim zaczniesz kompletować wyposażenie kosmetyczne do swojego salonu, musisz zastanowić się nad tym, co będzie niezbędne do pracy i bez czego nie będzie można sprzedawać swoich usług. Przyjrzyjmy się bliżej podstawowemu wyposażeniu każdego salonu urody.

Łóżka i fotele kosmetyczne
Nie sposób wyobrazić sobie wykonywanie zabiegów kosmetycznych bez odpowiedniego siedziska. Powinno ono być dopasowane do rodzaju zabiegów, jakie będą w danym gabinecie świadczone. W przypadku masaży oraz zabiegów na skórę ciała i twarzy potrzebne będą łóżka lub leżanki kosmetyczne. Umożliwiają one przyjęcie wygodnej pozycji, w której klientka będzie mogła się zrelaksować, a kosmetyczka nie będzie miała problemów z widocznością. W przypadku zabiegów na stopy lepiej sprawdzą się fotele i podnóżki do pedicure. Są one tak zaprojektowane, by zapewnić klientce, jak najlepsze doznania i równocześnie dodać uroku samemu salonowi.

Lampy
W każdym salonie muszą znaleźć się lampy. Oczywiście lampy UV są niezbędne do wykonywania manicure i pedicure, bo utwardzają lakier, ale w salonie musi być po prostu jasno. Zwłaszcza nad stanowiskami pracy, czyli łóżkiem kosmetycznym stolikiem do manicure itd. musi być zainstalowane dobre i jasne źródła światła. Lampy są niezbędne do tego, by praca wykonywana przez kosmetyczkę była dobrze widoczna. Dzięki temu możne ona być bardziej precyzyjna.

Pochłaniacz pyłów
To urządzenie, które jest niezbędne przy pracy z paznokciami. Pochłaniacz pyłów na bieżąco usuwa pył z piłowanych paznokci. To bardzo ważne ze względów higienicznych. Dla zdrowia stylistyki oraz jej klientek pochłaniacz powinien działać podczas wykonywania zabiegów na paznokcie i uniemożliwić wdychania potencjalnie szkodliwych dla zdrowia pyłków.

Myjka lub sterylizator
To urządzenie, z którego po prostu nie można zrezygnować. Obecnie nie można mieć już żadnych wątpliwości co do tego, że w salonach kosmetycznych bezwzględnie należy dbać o bezpieczeństwo i higienę klientek i pracowników. Stąd też konieczne jest możliwie jak najczęstsze dezynfekowanie lub sterylizowanie wszelkich przedmiotów używanych do bezpośredniego kontaktu ze skórą, lub paznokciami klientek np. pędzli, głowicy do dermabrazji, frezów do paznokci. Każdy z tych przedmiotów, by mógł zostać ponownie użyty, musi być pozbawiony wszelkich zarazków. Do tego właśnie służą sterylizatory oraz myjki ultradźwiękowe. Te ostatnie do dezynfekcji używają właśnie ultradźwięków. Stąd też są ciche i skuteczne, a sama ich praca dość szybka. Nadają się więc do pracy w salonie.