Wybierając nowoczesne ogrodzenia panelowe warto zwrócić uwagę nie tylko na indywidualne preferencje, ale również na aktualne trendy. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które poszukują modnego i stylowego ogrodzenia, ale nie wiedzą na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

Czym wyróżniają się nowoczesne ogrodzenia?

Współczesne ogrodzenia panelowe łączą solidność wykonania i oryginalny design. W obecnym sezonie jest duża moda na minimalizm i prostotą formę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby omijać szerokim łukiem fikuśne i wyrafinowane kształty. Zapomnieć należy również o barokowych zdobieniach. W ostatnim czasie bardzo modne jest również łączenie kilku różnych materiałów. Aluminiowe ogrodzenia panelowe coraz częściej łączy się z cegłą albo betonem architektonicznym. Nie można zapominać również o drewnianych i szklanych dodatkach. Jeżeli chodzi o kształt to najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście geometryczne ogrodzenia panelowe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przełamać klasyczne formy i postawić na nietuzinkowy design.

Moda na ogrodzenia szklane

Jak wspomniano powyżej coraz większą popularność zdobywają szklane ogrodzenia panelowe, które można wykorzystać między innymi do oddzielenia ogrodu od podjazdu albo przydomowego basenu. Szkło jest jednym z tych materiałów, który doskonale oddziela przestrzenie, które z wiadomych przyczyn potrzebują wygrodzenia. Szklane ogrodzenia nie ograniczają wizualnie przestrzeni. Do wyboru są ogrodzenia ramowe i bezramowe.

Klasyczne ogrodzenia z aluminium

Największym zainteresowaniem cieszą się ponadczasowe ogrodzenia panelowe z aluminium. Materiał ten jest bardzo lekki i może pochwalić się dużą odpornością na korozję. Aluminium jest materiałem podatnym na obróbkę, dzięki czemu producenci są w stanie zaoferować swoim klientom nawet bardzo nietypowe ogrodzenia. Godne polecenia są przede wszystkim konstrukcje lakierowane proszkowo, które wizualnie imitują naturalne drewno albo kamień. Tego typu ogrodzenia są doskonałym wyborem dla zagorzałych miłośników stylu rustykalnego i skandynawskiego. Aluminiowe ogrodzenia panelowe są łatwe do zamontowania, a co najważniejsze poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ciekawą propozycją są również ogrodzenia z gotowych bloczków betonowych, które dostępne są w wielu różnych kolorach i kształtach. Dla firm najlepszym wyborem są ogrodzenia przetłaczane, które oparte są na prętach toczonych wzdłużnie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu cała konstrukcja jest bardzo stabilna i co najważniejsze nie wymaga usztywnienia przez mocowanie do słupków.