Aby łazienka była godna swojej nazwy, nie może w niej zabraknąć niektórych urządzeń sanitarnych. Do podstawowego wyposażenia łazienki należy prysznic lub wanna, umywalka i toaleta. Jednak należy zadbać także o pozostałe akcesoria do łazienki, przemyśleć je i zaplanować, tak aby pomieszczenie było funkcjonalne i przyjemne.

Toaleta, umywalka i prysznic – czy łazienka jest gotowa?

Planując projekt łazienki, najlepiej zacząć od wyboru tych elementów wyposażenia. Jednak równie ważne jest oświetlenie, armatura, meble łazienkowe.
Łazienka oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Wybór podłogi ma decydujące znaczenie dla późniejszego ogólnego wrażenia wizualnego, a oświetlenie odgrywa również ważną rolę pod względem atmosfery.

Rustykalnie czy nowocześnie?

Wybrane meble łazienkowe decydują o ogólnym wyglądzie łazienki i powinny być dostosowane do reszty wyposażenia. W łazience w stylu rustykalnym najprawdopodobniej użyjesz drewnianych szafek i półek, podczas gdy w nowoczesnej łazience będą dominować ciemne odcienie i materiały.
Warto starannie dobrać armaturę łazienkową i dostosować różne meble łazienkowe do pozostałych przedmiotów sanitarnych, aby uzyskać jednolity wygląd.

Producenci w branży łazienkowej

Szukając akcesoriów do łazienki mamy ogromny wybór firm, które mają duży zasięg i cieszą się dużą renomą.
Rynek producentów wyposażenia łazienek jest ogromny. Możliwości są niemal nieograniczone, a firmy ze sobą konkurują. Warto zapoznać się z ofertą różnych producentów, nawet tych nieznanych i wybrać to, co nam pasuje, pamiętając przy tym, że nie zawsze drogo znaczy dobrze.
Nie należy też ograniczać swojego pola widzenia przy wyborze mebli łazienkowych tylko do jednego producenta, ale skorzystać z pełnej gamy opcji.

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe to wszystkie szafki i półki, dzięki którym łatwiej jest przechowywać wszystkie przedmioty w łazience.
Warto połączyć zamknięte szafki i otwartą przestrzeń do przechowywania. Dzięki temu niezbędne rzeczy są zawsze pod ręką, a pozostałe pozostają poza zasięgiem wzroku.
Meble naścienne idealnie nadają się do małych łazienek – oferują miejsce do przechowywania i sprawiają, że łazienka wydaje się większa.

Oświetlenie łazienki

Oświetlenie w łazience jest bardzo ważne. Należy dobrze oświetlić lustro, aby móc wykonać makijaż lub się ogolić. Nie ma nic bardziej irytującego niż wykonywanie tych czynności przy słabym oświetleniu. W nowoczesnych łazienkach bardzo popularne są podświetlane lustra ścienne.
Światło łazienkowe powinno mieć funkcję ściemniania i ciepłą barwę, tak żeby móc się zrelaksować i wypocząć po ciężkim dniu.